rok 1989

W dniu 3 grudnia 1989r. na mocy dekretu Ordynariusza Diecezji Chełmińskiej
ks. bpa Mariana Przykuckiego powstała parafia z siedzibą przy ul. Zielonej 11 w Gdyni.
Jej proboszczem został mianowany dotychczasowy wikariusz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli ks. mgr Marek Wende.

kliknij, aby powiększyć

Parafia została przyporządkowana dekanatowi Gdynia II. Tymczasowe biuro parafialne wraz z mieszkaniem ks. Proboszcza znajdowało się przy ul. Benisławskiego 44. Łącznie parafia liczyła wtedy ok. 9300 dusz o bardzo zróżnicowanym przekroju społecznym.

W pierwszym tygodniu istnienia parafii obchodziliśmy już pierwsze święto - w dniu
3 grudnia 1989r. Ordynariusz Diecezji Chełmińskiej J.E. ks bp Marian Przykucki dokonał poświęcenia krzyża i placu pod budowę przyszłego ośrodka duszpasterskiego i odprawił Mszę Św. przy tymczasowym ołtarzu polowym.

W niedzielę 10 grudnia o godz. 13.00 na placu przy ul. Zielonej ks. Proboszcz Marek Wende odprawił pierwszą Mszę Św. I od tej pory było tak co niedzielę. W dniu 18 grudnia rozpoczęła się budowa tymczasowej drewnianej kaplicy.

kliknij, aby powiększyć

Kolejna data godna upamiętnienia to Wigilia Bożego Narodzenia. W tę świętą noc parafianie spotkali się na pierwszej pasterce pod gołym niebem. Radośnie modlili się - jak to podkreślił ksiądz Proboszcz - " w iście betlejemskich warunkach".