rok 1994

22 maja Zesłanie Ducha Świętego - odpust parafialny. O godz. 17.00 ks abp Metropolita Gdański Tadeusz Gocłowski poświęcił w kościele kamień węgielny przywieziony z góry Tabor przez księdza Proboszcza. Kościół był już w stanie surowym bez drzwi i okien. Czuło się powiew Ducha Świętego, gdy 156 osób otrzymało z rąk Arcybiskupa bierzmowanie i stało się rycerzami Jezusa.

kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć

W czerwcu odbyła się autokarowa pielgrzymka do Rzymu. Grupie tej przewodniczył
ks. Krzysztof. Pielgrzymka trwała ponad tydzień. Jej uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z Ojcem Świętym.

30 lipca nasza parafianka Marzena Felkner złożyła swoje pierwsze śluby zakonne
w Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek.

W dniach 16-23 października odbyły się w naszej parafii Misje Święte.

kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć

27 listopada – pierwsza niedziela Adwentu, święto Katarzyny Aleksandryjskiej – odpust w naszej parafii. Ksiądz Biskup Zygmunt Pawłowicz poświęcił nasz kościół z okazji pięciolecia istnienia naszej parafii.

kliknij, aby powiększyć

28 listopada o godz. 6.30 rozpoczęłysię Msze św. roratnie. Msze gromadziły dużo dzieci, które do ciemnego kościoła wprowadzały księdza przyświecając lampionami. Na końcu Adwentu nagrodzono najpiękniejsze lampiony i uczestników rorat.

24 grudnia– nareszcie pasterka w kościele. Była już pod gołym niebem, na fundamentach, wewnątrz murów kościoła bez dachu i wreszcie w kościele. Pasterka była poprzedzona nabożeństwem adwentowym prowadzonym przez młodzież.

Przy wejściu do kościoła wszyscy wierni otrzymali opłatki, aby mogli podzielić się ze sobą i ze swoimi kapłanami. Po odśpiewaniu pieśni „Wśród nocnej ciszy” nastąpił moment składania sobie nawzajem życzeń.

Rok 1994 zakończyliśmy Mszą św. 31 grudnia o godzinie 18.00.